Як вибрати ідеальний пуф для вашого інтер'єру?
Вибір основних сидячих меблів часто стає великою проблемою для наших покупців. Через насичений ринок і величезний асортимент товарів часто просто неможливо зупинитися на одному варіанті. Ба більше, клієнти просто не знають з чого почати свої пошуки. WoodMan підготував для вас корисний блог, що допоможе розставити всі крапки над «і» та купити пуф для кімнати.
Загалом, інтер'єр не можна вважати завершеним без докладно підібраних меблів. У цьому контексті, пуфи виявляються не лише елементами декору, але і практичними предметами, які додають комфорту та стилю вашому простору. Пуф надзвичайно універсальний в розташуванні – він може займати чільне місце в коридорі, спальні чи вітальні та навіть гарно «вписатися» у санвузол – наприклад, біля туалетного столика. У спальні пуф може стати в пригоді як додаткове місце в кінці ліжка для допоміжних речей (постелі, одягу, тощо).
Ще одне чудове місце для розміщення пуфа – дитяча, де він найчастіше слугуватиме для ігор та зберігання іграшок (якщо присутнє місце для зберігання).
У коридорі/передпокої діє неписане правило про обов’язкову наявність пуфа. Він не займає багато місця, як-от крісло чи лава, проте надає зручність при взуванні та одяганні і навпаки. На нього можна комфортно присісти чи покласти свої речі.
Проте, універсальність пуфа завершується, щойно ви виходите за межі будинку. На терасу чи заднє подвір’я не радимо брати текстильні пуфи, адже будь-яка тканина надзвичайно вибаглива у догляді на свіжому повітрі під дією природних чинників. Матеріал може дуже швидко і прикро зіпсуватися від сонця чи дощу. Тому краще обирайте довготриваліші і надійніші варіанти, як-от натуральне дерево чи стійкий метал. Зважайте на цей фактор при пошуку ідеального варіанту!
Типи та розміри пуфів
Підбір оптимального розміру й форми пуфа у вітальню грає важливу роль в створенні гармонійного простору, адже це не лише меблевий елемент, але й ключ до формування затишку та стилю в інтер'єрі. Отже, як обрати той самий ідеальний пуф? Давайте розглянемо різні типи та розміри й дамо корисні поради щодо їхнього вибору.
3. Для творчих та сміливих особистостей в нашому асортименті представлені пуфи з геометричними формами. Вони виглядають стильно та надають інтер'єру нотку сучасності. До того ж, геометричні форми можуть створювати ігровий та нестандартний вигляд приміщення. Такі стильні пуфіки стають не лише елементом меблів, але і художнім вираженням вашого стилю. Саме тому геометричні пуфи виглядають чудово як самостійний декоративний елемент. Їх можна розмістити в центрі кімнати, створити фокус або використовувати як доповнення до інших меблів.
Каркасні закриті пуфи – це стандартна модель пуфика з оббивкою та зазвичай металевим каркасом, захованим усередині. Такі меблі виглядають суцільно збудованими, не мають додаткового місця для зберігання та, як правило, не є мультифункціональні, хоча деякі моделі можна трансформувати в інші види меблів. Закриті пуфики є легкі, мобільні та «плюшеві», тож ідеально підійдуть для сім’ї з дітьми. Це доволі сильно нагадує структуру безкаркасних пуфів. Вони зберігають форму завдяки спеціальним наповнювачам, тому часом важко знайти відмінності від каркасного типу. Виробник у свою чергу повинен зазначати це у комплектації.
Безкаркасні пуфи користуються популярністю через відносно малу вагу й мобільність, а також очевидну м’якість. Найчастіше їх теж обирають в дитячі кімнати. Натомість, каркасні пуфи-столики стають чудовим доповненням інтер’єру гостьової кімнати, що підкреслить особливості журнального столика та інших сидячих меблів.
Підбір до інтер'єру
- Якщо ваш інтер'єр має мінімалістичний стиль, оберіть прості форми та нейтральні кольори. Мета – зберегти чистоту та простоту.
- Враховуйте розміри приміщення та інших меблів. Для невеликих кімнат вибирайте компактні моделі, а для просторих приміщень можна дозволити собі виразні та більші пуфи.
- Головне – це ваш комфорт. Перевірте, як вам зручно сидіти або використовувати пуфік. Комфорт індивідуальний, і вибір повинен враховувати ваші потреби. Цей момент надзвичайно важливий, тому WoodMan надає можливість спробувати на дотик, посидіти чи просто оцінити габарити певних меблів у нашому шоу-румі.
- Найбільш універсальні пуфи – дерев’яні. Вони збалансовано підкреслюють кольорову гаму сканді-приміщення. І йдеться не лише про матеріал, а й природній нейтральний колір-базу, з яким можна експериментувати й створювати оригінальну картинку.
- Колір пуфа зазвичай чудово гармоніює з декоративними подушками на інших м’яких меблях, шторами чи кольором стін. Тут також важливі деталі орнаменту: їхнє забарвлення гарно підкреслить ідентичний чи подібний відтінок декоративних елементів у житлі.
Матеріали та дизайн
Каркас буває з металу, дерева, пластика, ДСП. Також існують варіанти без каркасу, які називають крісла-мішки. Самі матеріали різняться за міцністю, довговічністю, стилем і мобільністю. Відповідно, бук чи якісний метал служитиме вам найдовше, проте меблі з ДСП стануть найлегшими у користуванні, якщо виникне потреба змінити розміщення.
Оббивка може бути виготовлена з поліестеру, вовни + акрилу (в’язаний пуф), рогожки, чистої вовни, шкіри. Текстиль різниться за зовнішньою фактурою та терміном експлуатації. Наприклад, в'язана оббивка з вовни стане найбільш естетичною та приємною на дотик, проте найпрактичнішим буде поліестер. Він є легким у догляді і доступним за ціною. Проте і в нього є мінуси - це не зовсім еко-матеріал і він може стати небезпечним для чутливих алергіків.
Наповнювач найчастіше роблять із синтепуха, пінополістиролових кульок і холофайберу. Різняться вони у застосуванні, адже безкаркасні меблі зазвичай наповнюють кульками задля потрібної тектсури, тоді як м'яку частину звичайних пуфів виготовляють з інших перечислених фактур.
Важлива примітка: якщо ви не маєте жодної ідеї, який краще пуф купити і не можете зупинитися хоча б на невеликій вибірці варіантів, запам’ятайте: пуфи з оригінальними візерунками та малюнками по всьому об’єму забирають всю увагу на себе, візуально розширюючись та крадучи простір. Тому їх найкраще розташовувати у великих приміщеннях з мінімальною кількістю меблів в якості яскравого акценту. Натомість, однотонні варіанти, а тим більше нюдові й пастельні відтінки, навпаки збільшують площу, вливаються в інтер’єр і разом із вдалим освітленням здатні розширити кімнату, в якій хронічно не вистачає місця.
Функціональність та застосування
У спальнях пуфи завоювали місце у ролі елегантних підставок для ніг. Вони не тільки додають вишуканості приміщенню, але і створюють найкращі умови для відпочинку під час читання або перегляду улюбленого фільму. Здатність перетворювати простір та створювати функціональні зони – ось що робить їх такими цінними для сучасного інтер'єру.
У кухні можна розташувати функціональний пуф-трансформер та перетворювати його на табурет у потрібний момент. До того ж неординарні орнаменти стануть цікавими акцентними деталями. Зрештою, найкраще функціонують пуфи як декор у санвузлі й передпокої, де з першого погляду ви зачаруєте своїх відвідувачів і запропонуєте потрібне місце, щоб покласти речі.
Догляд за Пуфами
• Перш за все, враховуйте матеріал пуфа. Декотрі текстильні матеріали, як от вовна й акрил, вимагають делікатного чищення, тоді як шкіряні пуфи потребують додатково спеціальних засобів для очистки, що збережуть гарний стан матеріалу. Передусім, ретельно вивчіть інструкції виробника та дотримуйтеся їх.
• Використовуйте насадку для м'яких поверхонь та регулярно пилососьте поверхню пуфа. Це допоможе уникнути накопичення пилу та забруднень, які впливають на стан меблів та вашого здоров’я.
• Текстильні пуфи можна очищати за допомогою м'якої щітки або чистої ганчірки, зануреної у слабкий миючий розчин. Уникайте агресивних засобів, що очевидно псують текстиль і зменшують термін життя меблів.
• В разі виникнення плям, бажано якнайшвидше забрати пляму миючим засобом та м’якою ганчіркою. Це полегшить вам чистку у майбутньому, адже навіть за добу текстура значно впитує речовини. Замочіть ганчірку у воді та промокніть забруднену область, уникаючи розтирання.
• Обов’язково уникайте розміщення пуфа під прямими сонячними променями, оскільки це може спричинити вигорання та втрату кольору матеріалу. Ба більше, будь-які природні чинники зазвичай негативно впливають на стан вимогливих матеріалів каркасу й оббивки.
Нехай ваш вибір пуфа буде відображенням вашого особистого стилю та стане невід'ємною частиною вашого затишного та елегантного інтер'єру.