_______________________________________________________________________

В наш час ми маємо великий вибір стилів для оформлення наших квартир, будинків. В кожного з нас різні погляди та вподобання про дизайн, але нам усім хочеться, щоб усе виглядало гармонійно. Саме тому до вибору меблів потрібно підійти з урахуванням обраного стилю

_______________________________________________________________________

У цій статті ми розкажемо про різні стилі дизайну та меблі які характерні для них. 

Класицизм

Відмінною особливістю цього стилю є благородство, симетрія і строгість. З'явився він відносно давно, в XVII-XIX століттях в Європі. Однак на відміну від своїх попередників (рококо і бароко) володіє більш стриманим характером, тому застосовується для дизайну інтер'єрів і до цього дня.

Для виробництва використовують цінні породи дерева. Допустимі скромні різьблені елементи з рослинним орнаментом. Тканина  може бути як однотонною, так і з квітковим візерунком. Добре виглядатимуть жакардові тканини.

 

Колірна палітра: спокійні тони, кремові, блідо-жовті, зеленувато-коричневі. Глибшими можуть бути бордовий і синій.

_______________________________________________________________________

Екостиль

Після довгого періоду поклоніння перед синтетикою натуральність знову увійшла в моду.

Якщо вам не до душі холодний метал хай-теку і технологічні елементи лофт, то варто звернутися до природи. Екостиль - натуральні матеріали, природне освітлення та природні кольори. Дерево стає основою для корпусних меблів, воно ж може бути присутнім в кріслах і диванах. Це можуть бути ніжки, підлокітники або полички. Корпус може бути виготовлений з плетеного ротанга або бамбука.

Оббивку краще вибирати тканини, що імітують натуральні матеріали, наприклад льон. Але і світлий шкіряний диван буде виглядати доречно.

 

 

Колірна палітра: зеленувато-оливковий, пісочний, бежевий, молочно-білий і коричневий.

_______________________________________________________________________

Мінімалізм

В основному для сучасного мінімалізму характерні: обмежений набір обстановки, гладкі строгі фасади та чисті форми м'яких меблів.

Мінімалізм не просто стиль, а ціла філософія життя, спрямована на очищення простору від всього зайвого. Відсутність декору і лаконічність - ось основні принципи мінімалістичного дизайну.

При виборі м'яких меблів варто звернути увагу на сучасні матеріали: технологічні оббивні тканини, металеві профілі. Доречні будуть також шкіряні дивани, але без драпірування.

Колірна палітра: білий, сірий, трохи чорного і рідкісні вкраплення яскравих деталей.

  _______________________________________________________________________

Хай тек

Назва хай-тек говорить сама за себе. Це, дійсно, високотехнологічний підхід до вибору матеріалів для меблів і оформлення простору. Строгі форми, дивани-трансформери або модульна м'які меблі, мінімум декору, роль якого в основному виконують аудіо-відео техніка і побутові прилади.

Підбираючи меблі до цього стилю, варто звернути увагу на сучасні матеріали і функціональність.

Часто при їх виготовленні використовують металеві декоративні елементи і каркаси.

Колірна палітра: однотонні оббивки чорного, білого, світло-сірих тонів. Декор в стилі металік.

 ______________________________________________________________________

Індастріал

Індастріал має другу назву - «лофт». З'явився він 40-ті роки ХХ століття в США.

Індустріальні інтер'єри -  високі стелі, великі вікна і неприкриті комунікаційні конструкції, які характерні для складів і горищних приміщень.

Меблі в стилі лофт повинна бути проста і функціональна. Вона може поєднувати дерев'яні деталі та металеві каркаси. Мають гарний вигляд шкіряні елементи декору у вигляді ременів.

Колірна палітра: однотонна оббивка зі шкіри, замші або тканини різних відтінків коричневого і сірого.

 ______________________________________________________________________

Функціоналізм

Функціоналізм відрізняється простотою та ергономічністю. Головне в меблів - її багатофункціональність, а форма повинна під неї підлаштовуватися.

Для м'яких меблів - це звичайно дивани-трансформери, які з затишного місця для посиденьок легко перетворюються в зручне ліжко.

Функціоналізм, як і мінімалізм, відрізняється лаконічністю і простотою. Але не заперечує використання яскравих фарб, що робить його більш непередбачуваним.

Колірна палітра: як білий, так і яскраві кольори (червоний, синій, фіолетовий).