Дизайн інтер'єру квартири-студії

Облаштувати інтер'єр невеликої однокімнатної квартири часом складніше, ніж цілого приватного будинку. Як перетворити маленький простір на комфортний житловий простір?

Маленька квартира: як облаштувати?

Перш ніж приступити до планування дизайну невеликої квартири-студії, необхідно виділити елементи інтер'єру так, щоб він був не лише функціональним, а й створював відчуття комфорту. Дизайн такої квартири повинен бути виконаний таким чином, щоб у ній було все необхідне, не завдаючи при цьому шкоди простору. Завдяки різним варіантам дизайну тісні квартири-студії можна перетворити на просторі, привабливі апартаменти. Ось декілька порад:

Мінімалізм у всьому

Напевно, всі розуміють, що предметів меблів у невеликому просторі не повинно бути багато, всі вони повинні виконувати чітко призначену функцію, а ще краще поєднувати кілька функцій. Відмовтесь від усього зайвого, постарайтеся в кожній кімнаті розмістити саме ті меблі, які там дійсно необхідні.

Для невеликих квартир ідеальний стиль інтер'єру – мінімалізм, хай-тек та модерн (про них можна почитати у статті). Всі предмети повинні мати чіткі лаконічні форми, бути максимально простими, без химерних деталей. Добре, якщо вдається поєднувати в одному предметі кілька функцій, а таких меблів зараз дуже багато. Дивани, які можуть перетворюватися на ліжко, при цьому мати просторе місце зберігання. Також можна звернути увагу на сучасні рішення: столи, що висуваються зі стіни, дошка для прасування, яка компактно ховається в шафі і т.д.

Мінімалізм у дизайні

Багатофункціональні меблі

Підбір меблів для маленьких квартир – ще одне важливе питання, адже вони повинні обов'язково бути багатофункціональними. Сьогодні найпопулярнішими є «меблі-трансформери» (дивани, крісла, столи та шафи). Організація багатофункціонального простору дозволяє використовувати подібні меблі як в розібраному, так і в зібраному вигляді.

Значно заощадити вільний простір можна так само завдяки використання підйомного ліжка, яке збирається в нішу або шафу.  Для дитячої кімнати найкращим рішенням стане гарнітура, що включає шкільний куточок, шафу, стелаж і ліжко на другому ярусі.

Меблі на ніжках

Не тільки столи, а й дивани, ліжка та навіть шафи можуть бути на ніжках. Такі меблі виглядають легше. В результаті нам здається, що місця у приміщенні більше. А ще під такі меблі легко сховати підлогові ваги або щось подібне, звільнивши місце, яке вони займають.

Роль освітлення у житлі

Світла має бути багато — настільною лампою та торшером навіть у маленькій кімнаті не обійтися. Проте величезна люстра у центрі «з'їдає» більшу частину простору. Вихід - кілька точок освітлення: вони візуально розширять приміщення. Також треба правильно його зонувати.

Дзеркальні та скляні поверхні

Дзеркало здатне творити дива навіть у найменших квартирах. Якщо його правильно розмістити, воно займатиме солідну площу на стіні, то може створюватися відчуття додаткового місця, ніби за дзеркалом розташована ще одна кімната. Промені світла також відбиваються в дзеркальних поверхнях, роблячи кімнату набагато світлішою.

Маленька квартира – це не вирок, а виклик для вашої фантазії та винахідливості