Головне про Екодизайн

 _______________________________________________

Екодизайн - не просто красивий і стильний інтер'єр, це можливість жити в гармонії з природою і самим собою.

________________________________________________

Нам всім іноді хочеться відчути єднання з природою. Але нам не часто виходить коли живемо в галасливому мегаполісі. Тоді відмінним варіантом буде додати в інтер'єр своєї квартири трохи Екодизайну.

Після «пластикового буму» і яскравих кислотних кольорів дизайнери знову звернулися до натуральних матеріалів і відтінків. «Прабатько» дизайну став скандинавський і японський стиль, в основі яких лежать природні матеріали та оригінальні, але прості форми.

Головні відмінності цього стилю від інших це:

  • Натуральні матеріали

Активно використовується натуральне дерево, глина, скло, камінь, тканини. Для житла в екостилі підходить меблі, простої форми, досить масивні, форма повинна бути якомога більш природною - пряма та навіть грубувата, або, навпаки, плавної, яка імітує природні вигини, що зустрічаються в природі. Нечисленні дерев'яні меблі, плетені, чи обшиті натуральною тканининою.

  • Рослини

Не менш важливе місце займають рослини. Тут можна дати волю своїй фантазії та розмістити зелені рослини в найнесподіваніших і незвичайних формах - зелена стіна, глиняні горщики, невеликий газон чи справжні квіти - будь-яка ваша фантазія може стати реальністю! Обов'язково використовуються оригінальні аксесуари з природних матеріалів, живі рослини та сухоцвіти.

  • Кольорова гама

Вона повинна дарувати спокій і умиротворення. Прекрасно підходять білий, коричневий, бежевий, пастельні тони. Не потрібно перевантажувати всілякими розписами, різьбленими й мереживними предметами та виробами, зробленими вручну.

  • Вільний простір та багато світла

Більше живого світла - ось обов'язкова вимога екологічного дизайну. Якщо його недостатньо - необхідно додавати штучне підсвічування. Також єднання часто досягається внаслідок великих панорамних вікон.

Додати камін -  «живий», чи «біо», або навіть імітація - поліна, складені стопкою в відповідній ніші.

Не варто забувати, екодизайн - відображення сучасного життя, її функціональності та простоти, тому не варто захаращувати житло.

  • Еко матеріали

Під цим терміном сьогодні маються на увазі не лише продукти, створені відповідно до еко сертифікатів, а й предмети з можливістю особливо довгого та вторинного застосування.

Наприклад, світлодіодні лампи, на відміну від своїх попередників, здатні працювати до 20 років. Так, коштують вони дорожче, але окупаються сторицею.

 Перероблена деревина часто має антикварний вигляд і часом цінується навіть вище за свіжовидобуту. Те саме стосується скла, алюмінію та пластику. З останнього сьогодні активно виготовляється текстиль.